Cinler – Dostoyevski ePub eBook Download PDF e-kitap indir
Cinler – Dostoyevski PDF ePub e-kitap indir

İletişim Yayınları Dostoyevski’nin toplu eserlerini yayımlıyor. İlk olarak bu büyük yazarın unutulmaz siyasi romanı Cinler’i Ergin Altay’ın Rusça’dan harika çevirisi ve Orhan Pamuk’un önsözüyle sunuyoruz.

Cinler, insanoğlunun yazabildiği en sarsıcı yedi-sekiz romandan biri, hiç şüphesiz, gelmiş geçmiş en büyük siyasal romandır. İlk okuduğumda, yirmi yaşımdayken kitabın üzerimdeki etkisini, sarsılmak, hayret etmek, inanmak ve korkmak kelimeleriyle özetleyebilirim. O zamana kadar okuduğum hiçbir roman beni böylesine derinden sarsmamış, hiç bir hikaye insan ruhu ve şahsiyeti hakkında bana bu kadar sarsıcı bir bilgi vermemişti. Sarsıcı olan şey insanın iktidar isteğinin ve affetme gücünün, kendini ve başkalarını kandırma yeteneğinin ve bir inanç bulma azminin, sevmenin ve nefretin, en kutsal olana ilgiyle en bayağı olana düşkünlüğün boyutlarının genişliğini görmek, bu özelliklerin aslında hep yanyana bulunduğunu kavramak ve bütün bu duygu ve ruh durumlarını kitabın ölüm, siyaset ve aldatmacanın şiddetiyle yüklü olay örgüsüyle birlikte yaşamaktı.
-Orhan Pamuk-

Dostoyevski sanatçılık bakımından Shakespeare’in hemen yanında yer alır.

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): ilk romanı insancıklar 1846da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Byelinski bu eser üzerine Dostoyevskiden geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849da I. Nikolanın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Dostoyevski Ecinnilerde ihtilâlci örgütlerin yapısı ve üyelerinin karakterini gerçekçi bir gözle ve alaycı bir ifadeyle sergilemiştir.

Ecinniler – Cinler indir oku
Ecinniler, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
NOT : Türkçeye Cinler adıyla da tercüme edilmiştir.

Orijinal Dili: Rusça
Yayınlanma tarihi: 1872
Yazar: Fyodor Dostoyevski
Tür: Felsefi roman
Çeviri: Ergin Altay
Cinler – Dostoyevski PDF

Cinler – Dostoyevski ePub
Edebiyat (Roman – Öykü) Çeviri / Rus – Eski Sovyet Cumhuriyetleri
Sayfa Sayısı: 904

 

Ön okuma / İndir ePub (Yandex) / Download PDF (Yandex)

Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
Batı, Batı Dedikleri – Dostoyevski PDF e-kitap indir Ebedi Koca – Dostoyevski ePub eBook Download PDF e-kitap indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com