[Çözüldü] Silinmiş internet geçmişini nasıl bulabiliriz?

               Madde 1: Eğer bir google hesabınız varsa ve Google Web Geçmişini Aktif ettiyseniz https://history.google.com/history/ adresinden Web geçmişini görebilirsiniz. (Eğer kullanmıyorsanız veya aktif etmediyseniz diğer maddelere geçiniz. Teknik Servis’imiz tüm kullanıcılara google hesabı önermekte ve sık kullanılan,web geçmişlerini arada siteye verileri yedeklemesini önermektedir. )
 Madde 2::Eğer Sistem Geri Yükleme açık ise; Sistem Geri Yükleme ile silinme tarihinin öncesine  gitmeyi deneyebilirsiniz. (Her ihtimale karşı sistemdeki önemli kayıtlarınızı yedekleyiniz. )
Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme yolunu izleyin. Sistem Geri Yüklemeden eski bir tarihe dönüş yapın. Bu sayede silinen internet geçmişi bilgileri’de gelecektir. (Bu işlem şansını en sona bırakmak istiyorsanız diğer maddeye geçiniz… )

               Madde 3:  Index.dat dosyası üzerinden silinen internet geçmişini görebilirsiniz. Başlatı tıklayın ve arana kutusuna Index.dat yazın.  Bilgisayarınızda Index.dat dosyasını aratın.

               Madde 4:  Index.dat dosyasını bulamazsanız recuva ile sistemi taratın ve silinen dosyalar içerisinde arayın.
Bunun için recuva silinen dosyaları kurtarma programını kullanabilirsiniz.
Silinen dosyaları geri getirme linkinden Recuvayı nasıl kullanmanız gerektiği anlatılmıştır.
Recuva ile sistemi tarayın ve  index.dat dosyasını kurtarın. Daha sonra  index.dat inceleme programını buradan indirin. index.dat inceleme yazılımı index.dat dosyası içerisinde bulunan ziyaret edilen site bilgilerini ekrana getirecektir.

Silinen internet geçmişini görebilmek için yapılacak işlemler bu kadardır.

Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
Lichdom Battlemage – Full Oyun indir Ballı Tahinli Saray Sarma Tarifi
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com