Dilek Ağacının Tohumları – Carol Snow PDF indir

Vanessa’nın 29. doğum günü için tek dileği, uzatmalı sevgilisi Eric’ten -malum teklifle birlikte- bir nişan yüzüğü almaktır. Ama Eric’in hediyesi, onun için doldurduğu karışık bir müzik CD’si olur. Bu özel günde büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Vanessa, hayatıyla ilgili farklı planlar yapmaya başlar.

Wendy, bilgisayar oyunu bağımlısı, vurdumduymaz bir koca ve ele avuca sığmaz, haylaz ikizleriyle baş etmeye çalışan bir ev kadınıdır. Son zamanlarda yakalandığı nedensiz ağlama krizlerini bir işaret sayan Wendy, başındaki 2+1 belayı dize getirmek için kolları sıvamaya karar verir.

Laura, mükemmel kariyeri ve donör yardımıyla doğurduğu oğlu Ian’la mutlu bir yaşam süren, bekâr ve güçlü bir kadındır. Hayatının merkezi olan Ian kardeş isteyince bir araştırma yapmaya başlar. Bu araştırma, hem kendisinin hem de hiç tanımadığı Vanessa ile Wendy’nin dünyasını değiştirmek üzeredir. Dilek Ağacının Tohumları, hayatına yeni bir yön vermekte kararlı olan kadınların, ne yapacaklarını çok iyi bildiklerini hatırlatan bir roman.
Tavuklar huzursuzlanıyor.
Ocak ayında serin bir cumartesi sabahı, bir gündoğumu daha geçti ve uykusuzluk gece ikiden beri yakamı bırakmadı. Şu anda tek istediğim, hipoaleıjenik, sentetik kuştüyü yorganımın içine gömülüp şimdiden yok olmaya başlamış olan rüyama dönmek.

Fakat tavuklar benimle aynı fikirde değil, yani minik ilkel beyinlerinin fikir olarak tanımlanabilecek bir şey üretecek kadar becerikli olduğunu varsayarsak. Kümeslerinde ne yazık ki kötü planlama yüzünden odama fazlasıyla yakın, kuşlar ciyaklıyor, haykırıyor, git git git ötüyor ve gün ağarmaya başlarken gıdaklamaları zıvanadan çıkıyor. Her sabah aynı şey, sanki güneşi daha önce hiç görmemiş gibi davranıyorlar; bu kesinlikle çok saçma. Güney Kaliforniya’da yaşıyoruz, burada en çok gördükleri şey güneş.
Rüyamda, siyah kumu olan bir kumsalda bir adamın yanında diz çökmüşüm, ikimiz birlikte kumu çıplak ellerimizle kazarak dev midyeler çıkarıyor, kabuklarını açıyor ve içindeki yumuşakçaları çiğ çiğ yiyormuşuz. Evet, bunun kulağa şehvetli bir sembolizm gibi geldiğini biliyorum, ama kabuklu deniz hayvanlarına çok düşkünümdür. Adam bir smokin giyiyordu. Sanırım kafasında da bir taç vardı. Ama bu sorun değildi çünkü benden hoşlanıyordu, ben de ondan hoşlanıyordum. Geceleri gördüğüm bu yarı erotik rüyalar, beş yıldır bir ilişkiye en yaklaştığım anlar.
Gözlerim kapalı, pencereye sırtımı dönüyorum. On kiloluk, Maine Coon cinsi, adını oğlumun en sevdiği makama sosundan almış olan kedi Alfredo, yanımdaki yastığa yerleşiyor ve mırlamaya başlıyor. Sonra hatırlıyorum: Eğer bağımsız bir gelir kaynağınız, evde güvenilir bir yardımcınız ve sevecen bir kediniz olursa, bir erkeğe asla ihtiyaç duymazsınız. Hamile kalmak için bile bir erkeğe ihtiyaç duymadım. En azından tanıştıklarımdan birine.
Yani taçlı adamı boş ver.
Ian’m sesini duymadan önce onun varlığını hissediyorum; sanki o, parmak uçlarında odaya girdiğinde hava yumuşuyor ve ısınıyor. “Anne! Uyandın mı?”
“Uyandım.” Gözlerimi açıyorum ve büyük bir zevkle onu seyrediyorum; fazlasıyla büyük ön dişleri, asker yeşili gözleri ve açılmış rengiyle hâlâ yaz güneşinin kırıntılarını taşıyan dağınık saçlarıyla, bir deri bir kemik, sekiz yaşındaki oğlum. O benim hayatım boyunca tanıdığım en tatlı, en akıllı,

“Carol Snow gerçekçi, sempatik karakterler yaratma konusunda harika bir iş çıkarmış.”
-Curled Up With a Good Book-


Dilek Ağacının Tohumları PDF indir

Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
Yedi Kız Kardeş – Lucinda Riley PDF indir Hikayem Paramparça – Emrah Serbes PDF indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com