Domatesli Pilav Tarifi | Pilav Tarifleri

Malzemeler:

500 gram pirinç
 – 150 gram margarin
 – 250 gram domates
 – 1 tatlı kaşığı tuz
  2 su bardağı et suyu

Hazırlanışı: Pirinçleri bol su ile yıkayınız. Bir tencerenin içerisine koyunuz, üzerini biri iki parmak geçecek ılık su koyduktan sonra tuz atınız. Pirinçleri 2 saat süresince ıslatınız. Islatma süresi bitince süzgece alıp, süzünüz.
Domatesleri yıkayıp kabuklarını soyunuz, çekirdeklerinizde çıkarınız ve küp, küp doğrayınız.
Pirinçleri bol su ile yıkayınız. Tencereye koyup harmanlayınız ve bu sayede nişastasının su üzerine çıkmasını sağlayacaksınız. Ardından bu suyu dökünüz ve suyu durulaşana kadar işleme devam ediniz.

Et suyunuzu birkaç dakika kaynatıp beklemeye alınız. Yağınızın beşte birini tencere içerisine koyup eritiniz. Yağ eriyip kızdığında domatesleri içerisine ekleyiniz. Sıklıkla karıştırınız, domatesler sularını salıp çekene kadar pişiriniz. Üzerine et suyunu da ilave ediniz. Birkaç dakika kaynatınız ve ocağınızın altını kısınız. 15 dakika süresince bu karışımı pişiriniz.Arda kalan 80 kilogram yağınızı bir tencereye koyunuz ve eritiniz. Yağ eriyip kızınca pirinçleri ekleyiniz, sıklıkla tahta kaşık ile karıştırarak 10 dakika kadar pirinçleri kavurunuz. Bir yemek kaşığı tuz ile hazırladığınız et sulu, domatesli karışımı tencereye ilave ediniz. Birkaç dakika kaynatınız ve karıştırdıktan sonra tencerenizin kapağını kapatınız.

Ocağın altını kısınız. Pirinçler suyu çekene kadar pişirmeye devam ediniz. Pişince altını kapatınız, tencerenizin kapağını açınız ve üzerine temiz bir bez ya da havlu kağıt örtüp tencerenin kapağını kapatınız. Domatesli pilavınızı demlenmesi için bırakınız.

Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
VirtualBox 4.3.24 Build 98716 | Full Katılımsız İndir Portakallı Kurabiye Tarifi
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com