Kitabı okumak isteyen link den indirebilir …
Yapmanız gereken linki tıklamak açılan sayfada dosya menüsüne tıkla indir e tıkla ve İNDİR

NOT:kitap epub formatındadır  genelde Apple cihazlarda okunabilir iphone ve ipad gibi bazı program yardımlarıyla android işletim sistemli cahazlarda da okunabilir .

Kitap Tanıtım;
“Bu adamlar, dünyaya ebedi koca, daha doğrusu yalnızca koca olmak için gelmişlerdir. Böyle bir erkeğin dünyada evlenmekten başka görevi yoktur. Ev- lendikten sonra, yaradılıştan karakter sahibi olsa bile, hemen karısının bir parçası halini alır. Bu gibi kocaların belirgesi alanlarındaki malum süstür.” Dostoyevski bu romanın kahramını bir başka kişinin ağzından bize öyle tanıtıyor. Ezeli koca aşık çekişmesine dayanıyor konu. Ama o bayağı aşk romanları ile en küçük bir ilintisi olmayan bir üstün yapıt bu. Her dokunduğu insan sorununa yeni bir ışık getiren usta kalem burada da üstünlüğünü duyaracaktır size.

Psikoloji ve acımayı yapıtlarının asıl unsurları haline getirmiş olan Dostoyevski, bu bakımdan Nietzche ile daha sonra ortaya çıkacak olan Varoluşçuluğun sorunlarını vaktinden önce sezmiş ve ardıllarına kaynak olmuştur.

Komedi ve trajedi arasında mekik dokuyan yapıtı Ebedi Koca´da evlilik kurumunu en yetkin biçimde eleştirir. İflah olmaz ev kadınlığının ve kocalığın olanca hallerini büyük bir yazınsal ustalıkla sergiler. Yıllar geçse de bazı şeylerin pek değişmediğine işaret eden bu yapıtı seveceksiniz.

Türkçe (Orijinal Dili:Rusça)
Dostoyevski – Ebedi Koca .epub e-kitap indir
Edebi Koca Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
Yayınlanma tarihi: 1870
Sayfa sayısı: 160 sayfa
Yazar: Fyodor Dostoyevski
Tür: Roman
Kategoriler;
Edebiyat (Roman – Öykü) Çeviri / Rus – Eski Sovyet Cumhuriyetleri

pdf-kitap-indir

Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
Cinler – Dostoyevski ePub ebook indir PDF e-kitap indir Dostoyeski’nin Tüm e-Kitapları
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com