Judas Tay Yayınları PDF indir

Judas Tay Yayınları PDF indir

Ennio Missaglia (1930-1993) 1979 yılında kardeşi Vladimiro ve Ivo Pavone’yle birlikte Judas’ı yaratır. O sırada yayımlanmakta olan diğer bütün Bonelli çizgi romanları gibi Judas da bir western’dir. Pinkerton Dedektiflik Bürosu ajanı Judas karakteri ( Alan Scott ) alışılmışın dışındaır, iyi biri değildir. Çizer Ivo Pavone Judas’ı yaratırken yüz olarak Charles Bronson’dan esinlenmiştir.

Judas’ın antisosyal silahşor tipinin ardında “yenilmiş” bir adam yatar. Herkesten uzak durması ve her an silah kullanmaya hazır olması yüzünden meslektaþları tarafýndan bile sevilmeyen bir Pinkerton ajanıdır. Suçlulara duyduğu nefrete varan tepki, peşlerine düştüğü kişileri ölü veya diri ele geçireceği insan avlarına çıkmasına yol açar. Sevgilisi Vivian’ın ölümüne neden olan haydut arkadaþlarını ele vermesi yüzünden Judas olarak anılmaya baþlar. 6. sayıda Allan Pinkerton tarafından flashback’lerle anlatılana kadar geçmişi hakkında hiçbir şey bilmediğimiz Judas’ın maceralarında hüzün ve pişmanlık yoğunlukla hissedilen başlıca iki duygudur.

Duyduğu hayranlığı gizlemeyen Allan Pinkerton dışında hiçbir dostu olmayan Scott’un pek çok düşmanı vardır. Yalnızca kötüler değil, meslektaþları da ondan nefret eder. Suçluların bile Judas diye hitap edip aşağıladığı Alan Scott, peşine düþtüğü kötülerden bazılarının, 7. sayıdaki intikam peşinde koşan kızılderili örneğinde olduğu gibi, kendilerince haklı nedenleri olduğunu görür. Teks’ten farklı olarak Judas, çözüm bulamayıp maceranın sonunda haksızlıklarla karşı karşıya kalsa bile yasaların tarafında olmaya devam eder.


Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
Flash Gordon – Büyülü Çizgi Roman Serisi PDF indir Kadın Dedektif Julia Çizgi Roman PDF indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com