Oz Büyücüsü - The Wizard Of Oz Türkçe Dublaj indir

Oz Büyücüsü – The Wizard Of Oz Türkçe Dublaj indir

L. Frank Baum’un “The Wonderful Wizard Of Oz” adlı romanından uyarlanan sinema filmi “The Wizard Of Oz” (Oz Büyücüsü), 1939 senesinde vizyona girdi. Victor Fleming, Richard Thorpe, Mervyn LeRoy ve King Vidor’un yönetmenliğini yaptığı film, iki dalda Oscar’a layık görülürken, dört dalda da Oscar’a aday gösterildi. Verdiği mesajlarla büyük/ küçük herkesin içine işleyen filmde, 1969 senesinde hayatını kaybeden Amerikan aktris Judy Garland, 1949 senesinde hayatını kaybeden Amerikan aktör Frank Morgan, Ray Bolger, Billie Burke, Bert Lahr ve Jack Haley rol alıyor.

Halası ve halasının kocasıyla çiftlik evinde mütevazı bir yaşam süren Dorothy, küçük köpeği Toto’dan rahatsız olan komşuların, köpeği alıkoymakla tehdit etmeleri üzerine Toto ile birlikte uzaklara gider. Çıkan kasırgada Doğu Cadısı ile tanışan Dorothy, cadıyı öldürür ve bir nevi kahraman olur. İyilik perisinin kendisine verdiği sihirli pabuçları saklamak ve Oz Ülkeesi’ne gidip, büyücüyü bulmakla görevli olan Dorothy, köpeği Toto ile Oz Büyücüsü’nün yaşadığı yere doğru yol alırken yolda kendine yeni arkadaşlar edinecektir…

Arkadaşlarından ilki, teneke robottur. Dorothy ile tanışan robot, kızın Oz Büyücüsü’ne gittiğini öğrenince uzun zamandır sahip olmak istediği ‘kalp’e sahip olabilmek için bir şans yakaladığını düşünür ve Dorothy ve Toto’ya katılır.
Robot, Toto ve Doroth, Oz Büyücüsü’nün merkezine doğru ilerlerken, bir korkuluğa rastlarlar. Üçlüye katılmak isteyen bu korkuluk,samandan yapılmıştır ve Oz Büyücüsü’nden ‘beyin’ istemektedir.
Evine dönmek isteyen Dorothy ve Toto, akıl isteyen saman korkuluk ve kalp isteyen robot yollarına devam ederlerken, ormanda karşılarına çıkan aslanla korkuya kapılırlar. Ancak, aslanın da Oz Büyücüsü’nden bir isteği olacaktır; ‘cesaret’.

Orijinal İsmi: The Wizard of Oz
Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 1939 ABD
Tür: Aile, Macera, Fantastik
Yönetmen: Victor Fleming, King Vidor
Senarist: Noel Langley , Florence Ryerson
Oyuncular: Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger

General: The Wizard Of Oz 1939 DUAL 720p BRRip XviD AC3-FLAWL3SS.mkv
Format: Matroska at 3 567 kb/s
Length: 2.54 GiB for 1 h 41 min 47 s 82 ms
Video #0: MPEG-4 Visual at 2 669 kb/s
Aspect : 992 x 720 (1.378) at 23.976 fps
Audio #0: AC-3 at 448 kb/s
Infos: 6 channels, 48.0 kHz
Language: en
Audio #1: AC-3 at 448 kb/s
Infos: 6 channels, 48.0 kHz
Language : tr
Text #0: UTF-8
Language: tr


Oz Büyücüsü – The Wizard Of Oz

(((Alternatif)))

Oz Büyücüsü – The Wizard Of Oz

Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
Misyon – The Mission | m1080p BluRay DUAL | 1986 Seksenler 289. Bölüm indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: [email protected]