phpThumb_generated_thumbnail
Yüzünde yüzyıllık gölgeler taşıyan kadın, bu izleri her vakit bir adama mı borçludur? Bu izler, gizemli tapınak muamelesi gören kadın cinselliğinin keşif yolculuklarını mı anlatır her zaman? Yoksa her kadın -eğer isterse- bedenini keşfetme coşkusunu armağan edeceği erkeği gizliden gizliye seçer mi? Haberi bile olmaksızın seçilen erkek bu utkuyu neye borçuludur?Dört kadının örtüştürerek paylaştıkları ve ortak tarih olarak var ettikleri geçmişlerinin, bugünlerini ipotek altına alması ne kadar adil? Kurbanı haline gelen bedenler hangi tarihsel suçun bedelini ödüyor?

Meltem Arıkan, önceki kitaplarında rastladığı soruları, üstelik yeni sorular da ekleyerek, bu kez bedenin özgül tarihinin ayrıntılarında soruyor. Ancak yanıt konusunda ödünsüz davranmayı yeğ tutarak, yalnız yanıt almayı hak etmiş sorulara romandaki karakterlerin kurgusal gerçeği içinde yanıt veriyor.

Bir de bakıyorsunuz kurgusal anlatının soruları ve yanıtları, gerçekte tanık olduğumuz ve hatta birebir yaşadıklarımızın ‘ta kendisi’! Meltem Arıkan, anlattığı insanları edebiyatın olanaklarını yaratıcı biçimde kullanarak bilindik kılıyor.

pdf-kitap-indir
Turbobit_1.png


Paylaşmak Güzeldir
EZEL – Tüm Bölümler – Tek Link (71 Bölüm Full) Şehvet – Robin Wasserman (Yedi Ölümcül Günah Serisi 1. Kitap)
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Güvenlik İçin Resimdeki Sayıyı Giriniz... *

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com