ABD’nin Çin’i ve Rusya’yı abluka altına alma operasyonu…
Uluslararası bir komplo gerçekleşiyor…
Savaş neredeyse kaçınılmaz…

Amerika, süper güç olma yolunda hızla ilerleyen Çin ve onun en büyük destekçisi Rusya’dan giderek rahatsızlık duymaktadır. ABD Ortadoğu’nun, Asya’nın ve Kafkasya’nın kontrolünü bu ülkelere bırakmak istememektedir. Ancak tek başına hareket edecek konumda da değildir. Bekledikleri yardım fazla gecikmez. İsrail gizli servisi Mossad her türlü desteği vermeye hazırdır.

Washington’da, Pekin’de, Berlin’de ve Moskova’da bulunan güç merkezleri birbirleriyle inanılmaz bir rekabet içindeler. CIA, Mossad işbirliği dünyayı kaosa mı götürecek? Alman gizli servisi BND kimin safında yer alacak? Rus-Çin ittifakı entrikaların önüne geçebilecek mi?

Bill Clinton döneminin Savunma Bakanı William S. Cohen’den yüksek gerilimli, dünya siyaset sahnesini yeniden yorumlayan politik kurgu bir roman. Bir solukta okuyacağınız bir heyecan fırtınası…

İLK BASKI 50 BİN ADET

İşte o heyecanlı satırlardan birkaç bölüm
Berzin purosunu tellendiriyordu. Düşüncelere dalmıştı.

“Eğer Almanya Fransızlar’dan ve Fransızlar’ın Avrupa Birliği rüyasından kurtulabilecek kadar aptal olursa, bu hiç de fena olmaz. Fransızlar zayıftırlar. Almanlar’ın onların zeki olmaktan ziyade kurnaz olduklarını düşünmeleri gerekir. Onlara kesinlikle güvenilmez.”

“Bir daha soruyorum… Çin’in yükselen yıldızı hakkında ne düşünüyorsun?”

İlerleyen on dakika boyunca Berzin düşüncelere boğulmuştu. Yeniden kendine geldiğinde, Wagner oturduğu yere iyice kurularak şöyle söyledi: “İlginç, ama Amerikalılar buna asla izin vermeyeceklerdir.”

****

“Hani şu Alman bayrağının Amerikan bayrağından yüksekte dalgalanması meselesi.”

“Bu doğru değil, Senatör. Bir Amerikan üssünde Amerikan bayrağına böyle bir saygısızlığın yapılmasına asla izin verilemez. Ama Amerikan bayrağının başka bir milletin bayrağıyla yan yana aynı yükseklikte dalgalanması son derece normal bir durum. Ama her iki bayrağa da belli bir açıdan bakıldığında, insan bir tanesinin diğerinden yüksekte dalgalandığı hissine kapılabilir. Bu bir göz yanılmasından ibaret. Aynı bizim açılış törenimizde yaşandığı gibi.”

Bu bayrak meselesi ateşli vatanseverlerin Almanlar’ın Amerika’yı işgal edeceklerini iddia etmelerine bile sebep oldu.

****

“Ama Amerikalılar’ın bizden talep ettiği her şeyi yaptık. Bütün istihbarat bilgilerini onlara aktardık. Sırf aramızı iyi tutmak için. Öyle ki, belki de gereğinden çok hatırşinas davrandık, Klaus. Belki bu şekilde Amerika’nın düşmanlarını da üzerimize çektik. Ya da daha kötüsü, belki bizi de aynı İngilizler gibi Amerika’nın fino köpeği olarak görüyorlar.” Joffe öfkelenmişti. Sözlerinin arasına zaman zaman küfürler serpiştiriyordu.

“Açıkçası bu beni incitmiyor, Günther” dedi Kiepler ve elini hafifçe Joffe’nin dizinin üzerine koydu. “Nitekim anketleri de gördüm. Anti-Amerikan hissiyatı hemen her yerde yayılmış durumda, yani Almanya da bir istisna teşkil etmiyor.”

Yazar Hakkında : William S. Cohen 

28 Ağustos 1940 Bangor, Maine’de Rus Yahudisi bir anneyle, İrlanda Protestan’ı bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. 1972 yılında Maine temsilcisi olarak Cumhuriyetçi Parti’den Temsilciler Meclisi’ne girdi. 1978 yılında Senato’ya seçildi. Regan Dönemi’nde İran-Contra skandalındaki olaylardan ötürü Başkan’ı suçlayan Demokratlarla birlikte çoğunluk raporunu imzalayan üç Cumhuriyetçi’den biriydi.

Watergate skandalının ardından Kongre’deki etik kanunlara kafa yordu. Aynı zamanda Senato Silahlı Hizmetler Komitesi üyeliği yaptı. ABD’nin ve Sovyetlerin ellerindeki nükleer silahları sırayla yok etmelerini önerdi ama her iki taraf bunu reddetti. 1. Körfez Savaşı’nda Amerika’nın Kongre’nin onayıyla savaş kararı çıkartmasını savundu.

24 Ocak 1997’de Bill Clinton tarafından ABD’nin 20. Savunma Bakanı olarak atandı. ABD’nin kısa tarihinde ilk kez Başkan, muhalif partinin bir üyesini kendi kabinesine çağırmış oldu.

Evli olan Cohen yazarlık yapmakta ve Washington D.C.’de yaşamaktadır.

Türkçe
424 s. — 2. Hamur– Ciltsiz — 14 x 20 cm
İstanbul, 2005

Kategoriler;
Edebiyat (Roman – Öykü) Çeviri / Kuzey Amerika

William S. Cohen – Abluka indir oku
Timaş Basım / Roman Dizisi

William S. Cohen Abluka E-Book İndir ve Oku
Yapmanız gereken linki tıklamak açılan sayfada dosya menüsüne tıkla indir e tıkla ve İNDİR

Download (Google Drive) / Download (Yandex)

Paylaşmak Güzeldir
Hızlı Okuma Teknikleri e kitap indir (E Book) Need for Speed – Hız Tutkusu 2014 Türkçe Dublaj izle
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com