A. D. Noviçev - Osmanlı İmparatorluğunun Yarı Sömürgeleşmesi PDF indir

A. D. Noviçev – Osmanlı İmparatorluğunun Yarı Sömürgeleşmesi PDF indir

A. D. Noviçev – Osmanlı İmparatorluğunun Yarı Sömürgeleşmesi, Rus tarihçi A. D. Noviçev’in 1964 yılında yazdığı ve 2014 yılında Türkçeye çevrilen bir kitaptır. Kitap, Osmanlı İmparatorluğu’nun 19. yüzyılda Avrupa kapitalizminin etkisi altında nasıl gerilediğini ve yarı sömürgeleştiğini anlatmaktadır. Kitapta, Osmanlı’nın ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel yapısındaki değişimler, dış borçlar, yabancı sermaye, ulaşım, tarım, sanayi, ticaret, eğitim, kültür ve ideoloji gibi konular ele alınmaktadır.

Kitabın tanıtım yazısı şöyle:

Osmanlı İmparatorluğu’nun Yarı Sömürgeleşmesi, Osmanlı tarihinin en karanlık dönemlerinden birini, 19. yüzyılı, Avrupa kapitalizminin gelişimi bağlamında inceliyor. Osmanlı’nın nasıl ve neden azgelişmiş bir ülke olduğu, nasıl ve ne zamandan beri bağımlı bir duruma geldiği, bu süreçte yaşanan toplumsal ve siyasal dönüşümler, kitabın ana sorunsalını oluşturuyor. A. D. Noviçev, Osmanlı’nın yarı sömürgeleşmesinin nedenlerini, sonuçlarını ve etkilerini, dönemin ekonomik, sosyal, kültürel ve ideolojik verileriyle destekleyerek ortaya koyuyor. Kitap, Osmanlı tarihinin bu kritik dönemine yeni bir bakış açısı sunuyor.


torrent indir dosya indir Ücretsiz Turbobit Al

Paylaşmak Güzeldir
3. Enternasyonal’de Faşizm Üzerine Tartışmalar Belgeler 1-2 PDF indir A. Faik Bercavi – Nazım’la 1933-1938 Yılları PDF indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: [email protected]