Bu belgeselde izleyeceğiniz her kare gerçek görüntülerdir. İnanılmaz olmaları sanki sonradan filme alınmış etkisi uyandırabilir; ama hepsi çağımızda yaşandı. İnsanoğlunun yeryüzünde yaşadığı bu korkunç deneyim, tüm insanlığın bilincine kazınmıştır.

Ancak hayatına kendi elleriyle son vermek zorunda kalan İkinci Dünya Savaşı mağlubu bir önder. Çok şeyler yapmak istediği hayatında hızla yükseklere tırmanan bir Nasyonel Sosyalist. Ancak tüm dünyayı karşısına aldığı için hızla gerileyen Nazilerin fikir önderi Hayatına yön vereceği ideallerini, politikalarını ve hatıralarını kaleme alarak yazdığı tek kitabı ile milyonlar tarafından okunan bir yazar aynı zamanda. Şubat 1924´te beş yıl hapis cezasına çarptırılan Hitler, Aralık ayında şartlı tahliye edildi. Ama Landsberg Kalesi´nde geçirdiği bu “zorunlu” boş zamanlarını değerlendirerek Kavgam´ı (Mein Kampf) yazdı.
Ona göre sadece en kuvvetli insan “ırkları” (bunların başında Hitler´e göre Ariler gelir), yani Kuzey Avrupa´nın beyaz halkları bu acımasız ölüm-kalım mücadelesini kazanarak hayatta kalabileceklerdi.

 

Paylaşmak Güzeldir
FURY İZLE FULL HD (2014) Elif Şafak – Aşk
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com