Effortless English A.J HOGE Full Arsiv indir

Effortless English – A.J HOGE Full Arşiv indir

İngilizce’yi öğreten değil KONUŞTURAN sistem.

Uzun yıllardır ingilizce öğreniyor fakat sıra konuşmaya gelince konuşamıyormusunuz? Yoksa artık İngilizce’yi öğrenemeyeceğinize kanaat getirip bu işten vaz mı geçtiniz?

Sizlere yeni bir sistemden bahsedicem. Bu yeni sistemin şu ana kadar bildiğiniz tüm kalıpların dışına çıkarak farklı yöntemlerle günde sadece 45 dakikalık bir çalışma ile sizi 6 ay içinde İngilizce konuşturucağına garanti verdiğini söylesem inanırmısınız? Sistem LISTENING ( dinleme) üzerine kurulu ve çocukların dil öğrenme sürecinde uyguladığı yöntemlerden yola çıkılarak oluşturulmuş.
Bu sistem ile bundan böyle

DİL BİLGİSİ ( Gramer ) çalışmak zorunda değilsiniz.
KELİME LİSTELERİ falan ezberlemek zorunda değilsiniz.
SIKICI DERS KİTAPLARI’na çalışmak ve sıkıcı testlerle uğraşmak zorunda değilsiniz.

İngilizce konuşmayı tıpkı bir çocuğun yeni bir dil öğrenmesi gibi doğal yöntemlerle öğreneceksiniz.

EFFORTLESS ENGLISH ( Zahmetsiz İngilizce ) adı verilen bu sistem Amerikalı bir dil uzmanı A.J. Hoge tarafından geliştirildi ve şu an internet üzerinden satılan en popüler DİL EĞİTİM SETİ. Tüm dünyada milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmış ve sistemi kullanan herkes çok olumlu.

Ürünlerine o kadar güveniyorlar ki , 6 ay süresince sistemi tıpkı anlatıldığı şekilde kullanıp eğer 6 ayın sonunda hala ingilizce konuşamıyorsanız size ödediğiniz ücretin 2 katını geri ödemeyi garanti ediyorlar. Yada ilk 30 gün içersinde herhangi bir nedenle sistemden memnun kalmazsanız ürünü iade edip ödediğiniz miktarı talep edebilirsiniz.

Nasıl bir sistem?

Effortless English sisteminin 5 ayrı paketi mevcut. Bu 5 paketin 4’ünü aynı websitesinde görüyorsunuz zaten. Diğer paket FLOW ENGLISH yine aynı sistemin bir parçası ve daha düşük seviyelerde öğrenciler için hazırlanmış. Aşağıda ayrıntılı olarak içerikten bahsedilmiş.

1) Effortless English Lessons : Toplam 40 ders paketinden oluşuyor ve her paket yaklaşık olarak 4 yada 5 dosya içermekte. Eğer İngilizceniz orta ve ortanın biraz altı seviyelerde ise bu ürün sizin için ideal. Ders sayısı diğer ürünlerdekinden de fazladır ve yaklaşık olarak 88 saatlik mp3 dosyası içermektedir.

2) Flow English Lessons : Toplam 20 ders paketinden oluşuyor ve her ders paketi yaklaşık olarak 4 yada 5 dosya içermekte. Başlangıç seviyesinin biraz üstü bir seviyedeki öğrenciler için hazırlanmış. Kullanılan hikayeler bir nebze daha kolay hikayeler. Eğer websitesindeki yazıları okuduğunuzda ve videoları dinlediğinizde anlayabiliyorsanız bence EFFORTLESS ENGLISH LESSONS paketini almanız daha mantıklı. Fakat eğer İngilizce seviyeniz düşündüğünüz kadar iyi değilse bu durumda FLOW ENGLISH paketi ile başlamanız daha faydalı olabilir.

3) Real English Lessons : Toplam 30 ders paketinden oluşuyor ve her ders paketi yaklaşık olarak 4 yada 5 dosya içermekte.Daha ileri seviyeler için hazırlanmış bir paket. Ayrıca çok fazla deyim ( idioms), argo ( slangs ) ve Amerikan yerel dil özellikleri kullanıldığı için bu üründe öğrendiğiniz İngilizce’yi dünyanın her yerinde kullanmanız pek kolay olmayacaktır. Günlük konuşma dili ağırlıklı ileri seviye İngilizce ile ilgilenenler için olabilir..

4) Business English Lessons : Başlık İŞ İNGİLİZCE si olarak kullanılmış fakat aslında daha çok A.J’in hayat görüşünün, para ve ekonomiye ile ilişkin yorumlarının ve internet’ten para kazanmanın yollarının anlatıldığı ileri seviye İngilizce ile ilgilenenler için hazırlanmış bir paket.

5) English ODCAST : Bu terim internette çokça karşınıza çıkabilir. Genel anlamda güncel konulara yönelik çok sayıda ses dosyasının olduğu ve istediğiniz dosyayı dinleyebilceğiniz websitelerine verilen bir isim bu. Herhangi bir konuda olabilir. Burada ki gibi konu İngilizce de olabilir yada örneğin CNN’in sitesinde haberlere yönelik bir podcast hizmeti olabilir, kısacası aklınıza gelebilcek her konuda olabilir. İnternette bedava podcast hizmetinden faydalanabileceğiniz çok sayıda kaynak bulabilmeniz mümkün.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR ve DERSLERİN İÇERİĞİ NEDİR?

Her bir ders 3, 4 veya 5 dosyadan meydana gelmektedir. Tavsiye edilen çalışma şekli en az bir hafta boyunca sadece tek bir sete çalışmak ve günde bu işe en az 45 dakikanızı ayırmak.

Unutmayın bu çok önemli. Ancak bu şekilde çalışırsanız hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenirsiniz. Bir hafta boyunca aynı set ve en az 45 dakika.

Bazı dersler 3 ten fazla dosya içerir. Her derste ne tür dosyalar olduğunu anlatayım

1) Text Article (Adobe .pdf file) Yazı Dosyası:

Bu dosyalarda mp3 dosyalarının yazılı metin şeklini bulucaksınız. Bu yazılar öğrencinin ilgisini taze tutmayı ve sıkılmamasını amaçlar bu nedenle genellikle ilgi çekici konulardan seçilmiş tuhaf hikayelerden, güncel konulardan yada kimi zaman belgesel tarzında ki yazılardan oluşur. Konular aradan uzun zaman geçse dahi aklınızda tazeliğini korur.

2) Vocabulary Lessons (MP3) Kelime Dersleri:

Bu derse konu olan okuma parçasındaki yeni kelimelerin anlamlarının sesli olarak açıklandığı mp3 dosyasıdır. Kelimeleri sizlerin anlayabilceği tarzda ve seviyede açıklar. Tamamen ingilizce olduğu için ingilizce düşünme ve kavrama yeteneğinizin gelişimini farkedilebilir ölçüde hızlandırır. En az iki kez bu dosyayı dinlemenizi tavsiye ederim.

3) Listen & Answer Mini-Stories (MP3) Dinle ve Cevapla Mini-Hikaye Dersleri:

En etkili ve en önemli dersler bu dosyalardır. Dinlediğinizi hızlı bir şekilde anlama, hızlı bir şekilde yorumlama ve sorulan soruları hızlı bir şekilde yanıtlamanız amaçlanmıştır. Bu dersler sayesinde İgilizce düşünmeye başlayacak ve konuşurken Türkçe düşünüp bunu kafanızda tercüme etmeye çalışmaktan kurtulucaksınız.

Her konuşulanı anlamayabilirsiniz, endişeye kapılmayın bu çok önemli değil ve hata yapmaktan korkmayın. Dersin seviyesi eğer size kolay geldiyse soruları daha hızlı cevaplamaya çalışarak kendinizle yarışın.

Mini-Story derslerinde , şu 3 yöntemi uygulayacaksınız:

1. Okuma parçasından size bir belirtilen her ifadeden sonra şunu söylemelisin, “Ahhhh” yada “Ohhhh”. ( Şaşkınlık yada onaylama ifadesi gibi )

2. Okuma parçasından yola çıkarak size cevabını bildiğiniz sorular sorulacak. Siz sadece sorulan sorulara cevap vericeksiniz. Uzun cümlelerle yanıtlamak zorunda değilsin. Bir yada iki kelimelik kısa yanıtlar yeterli.

3. Yine okuma parçasından yola çıkarak bazı sorular sorulacak fakat bu soruların cevabını bilmiyorsun çünkü okuduğun parçada bu soruların cevabı geçmiyor. Konu aynı fakat soruların yanıtları okuma parçasında geçmiyor. Soruları dinle ve cevabı tahmin etmeye çalışarak yanıtla, cevaplarken mümkün olduğunca seri ol..

Tekrar belirtiyorum. Cevabın uzun olması gerekmiyor. Bir – iki kelimelik yanıtlar yeterli. Önemli olan hızlı yanıtlar vermendir.

Başlangıçta bu size biraz zor gelebilir. Endişelenmeyin. Soruyu dinleyin – Pause düğmesine basın ve sorulan soruyu, soruları yanıtlayın. Hepsi bu.

Unutmayın en önemli ders bu. Tıpkı tarif edildiği çalışmalısınız.

Bu dosyaları hergün defalarca ve bir hafta boyunca dinlemelisiniz. Tüm derslerin içinde en çok bu Mini-Story derslerini dinlemelisiniz.

4) Audio Articles (MP3) Okuma Parçası Ses Dosyası:

Okuma parçasını seslendirildiği mp3 dosyalarıdır. Sadece dinleyin. Eğlenin ve tadını çıkarın. Bir hafta boyunca hergün tekrar tekrar dinleyin. Amacınız% 100 olarak anlamak ve bunu hızlı ve otomatik bir biçimde gerçekleştirmek olmalı.

Yukarıda saydığım 4 dosyayı her sette bulucaksınız ve bazı setlerde ayrıca aşağıda saydığım dosyalar mevcut.:

5) Point of View Story Lessons Bakış açına gore Mini-Hikayeler ):

Bu dosyalar Grammar (dil bilgisini) geliştirmek için. Burada, daha önce dinlemiş olduğun okuma parçasını farklı bir zaman kipinde yada daha farklı şartlarda yorumlanmış yeni halini dinleyeceksiniz. Bu dosyalar sizin dilbilgisi kurallarını otomatik olarak herhangi bir özel çaba sarfetmeden anlamanıza ve kullanmanıza yardımcı olucak. Çalışmadan sadece dinle. Dikkatlice dinleyin ve asla dil bilgisi kuralları hakkında düşünmeyin, dinledikçe siz farkında dahi olmadan dil bilgisi kurallarını tıpkı çocukluğunuzda anadilinizi öğrendiğiniz gibi otomatik olarak kavramış olucaksınız.

6) Commentaries ( Yorumlamalar ) :

Bunlar konu hakkında extra yorumların anlatıldığı dosyalardır. Seviye olarak zor gelebilir. Endişelenmeyin fakat eğer çok zorlanırsanırsnız bu dersleri çalışmanıza gerek yok. Bu dosyaları es geçebilirsiniz. En az öneme sahip olan dersler bunlar, o nedenle çok da umursamanıza gerek yok. Sadece rahat olun ve dinleyin.


Paylaşmak Güzeldir
Tövbeler Olsun 26. Bölüm indir Raine Miller – Değerli Şeyler PDF ePub indir
3 Yorum
  1. Yazar
    OSman

    teşekkürler

  2. Yazar
    Fatih

    Hocam linkler patlamış bi el atar mısınız?

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com