Fahrenheit 451 – Ray Bradbury ePub eBook Download PDF e kitap indir

Gözden geçirilmiş baskı

Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On yıldır kitap yakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı… Hiç sorgulamamıştı, insanların korkusuzca yaşadıkları bir geçmişi anlatan o 17 yaşındaki genç kızla karşılaşana dek… Montag’ın hayatındaki bütün yanlışlar doğrularla yer değiştirir o andan sonra… İşini, eşini, yaşayışını yeni bir gözle değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, asla tahmin edemeyeceği şeyler yapmaya iter. Sansüre, totaliter yönetimlere, kültür endüstrisine ve uzunca bir süredir sürdürdüğümüz yaşam tarzına yönelik en keskin eleştirilerden biri. Okuyun ve kendinizi yeni baştan kurun.

“Yakmak bir eğlenceydi.Her şeyin alevler tarafından yutulmasını, alevlerin içinde kararmasını ve değinmesini görmek özel bir zevkti. Ellerinin arasında tuttuğu sarı marpuçla, petrol zehirini dünyanın üzerine kusan büyük bir piton yılanını andırıyordu. Elleri, tarihin parçalanmış, ve kömürleşmiş kaim tılannı tamamen yok etmek için, ateş ve kıvılcım senfonisini idare etmek isteyen bir mayestronun ellerine benziyordu.” 

Neredeyse hiç kimse, Ray Bradbury’nin kurgusu olmayan bir zaman ya da mekân hayal edemez… Hikâyeleri ve romanları Amerikan edebiyatının vazgeçilmezleri arasında. 
-Jeffrey A. Frank, The Washington Post-Sayfa Sayısı: 242
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları
Çeviri : Korkut Kayalıoğlu, Zerrin Kayalıoğlu

Fahrenheit 451, Ray Bradbury’nin 1951’te ilk defa basılan ünlü bilim kurgu romanıdır. Baskıcı bir gelecek toplumunun anlatıldığı bu kitap aynı zamanda distopya olarak da sınıflandırılabilir. Vikipedi
Yayınlanma tarihi: 1953
Yazar: Ray Bradbury
Özgün dili: İngilizce
Türler: Kurgu, Bilim kurgu, Distopya, Çocuk edebiyatı, Spekülatif kurgu, Ütopyacı ve distopyacı kurgu
Ödüller: Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü, Retro Hugo En İyi Roman Ödülü

Ön okuma için tıklayın. / Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Gelen Aramalar

Paylaşmak Güzeldir
Güven Bana – Jeff Abbott PDF e kitap indir Karanlık Sular – Fiona Paul PDF indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com