Sırça Fanus - Sylvia Plath PDF indir

Sylvia Plath Sırça Fanus PDF indir

Parlak bir üniversite öğrencisi olan Esther Greenwood, 1950’lerde yayın dünyasında acımasız bir rekabetin sürdüğü New York’a büyük hayallerle gelir ve önemli bir moda dergisinde iş bulur. Kapıldığı beklentilerle karşısına çıkan fırsatların yoğunluğu, masumluğunu yitiren genç kızın zamanla kaldıramayacağı bir boyuta ulaşır ve Esther kendini tam bir karabasanın içinde bulur. Kimlik arayışı peşinde ürkütücü bir yola giren duyarlı ve hevesli bir genç kadının üniversite yılları, erkeklerle ilişkileri, yaşadığı çöküş, intihar girişimleri ve gördüğü psikolojik tedaviler mizahi bakış açısı unutulmadan son derece içtenlikle işlenmiş.
Sylvia Plath’ın kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı ve ilk kez 1963 yılında, ölümünden bir ay önce, başka bir isim altında yayımlatmayı başarabildiği Sırça Fanus, o günün olduğu kadar bugünün insanının da metropol yaşamındaki yabancılaşmasını anlatan modern bir klasik haline gelmiştir. 20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının melankolik prensesi Sylvia Plath’ın başyapıtının, ölümünün ve kitabın yayımlanışının 50. yılında, gözden geçirilmiş baskısını okurlarımıza sunuyoruz. 
(Tanıtım Bülteninden)

Sırça Fanus - Sylvia Plath

“Neşeli, hüzünlü, yalın, parlak ve doğal. En üstün niteliğiyse şaşırtıcı derecede dolaysız oluşu, tıpkı güpegündüz çekilmiş bir dizi fotoğraf gibi.”
-Time-

Sırça Fanus
Sylvia Plath tarafından yazılan roman
Sırça Fanus, ABD’li şair ve yazar Sylvia Plath’in Ocak 1963’te Victoria Lucas takma adıyla yayımlanmış tek romanıdır. Plath’ın intiharından sonra gerçek ismiyle yayımlanmış ve büyük ilgiyle karşılanmıştır. Vikipedi
Yayınlanma tarihi: 14 Ocak 1963
Yazar: Sylvia Plath

Türkçe (Orijinal Dili:İspanyolca)
256 s. – İstanbul, 2013
Çeviri : Handan Saraç
Orjinal isim: The Bell Jar

Sylvia Plath Sırça Fanus ile ilgili aramalar:
sylvia plath sırça fanus alıntı, sırça fanus kitapları, sylvia plath sırça fanus pdf, sylvia plath kitap, sirça fanus, e-kitap indir, ekitap, e kitap epub pdf

Kategoriler;
Edebiyat (Roman – Öykü) Çeviri / İspanya – Portekiz

Sırça Fanus – Sylvia Plath PDF indir

Gelen Aramalar

Paylaşmak Güzeldir
İhya’u Ulüm’id-Din – İmam Gazali PDF e-Kitap indir Elif Şafak Kitapları PDF e-Kitap indir
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Bilgi Telif Hakları veya Reklam için İletişim: yetkili.sikayet@gmail.com